Články

2355

Aktualizováno čtvrtek 8. červenec 2021 20:42

 

Scénář: Lenka a Vít Chaloupkovi
Hudba: Cvrčci
Světla a scéna: Vít Chaloupka
Kostýmy: kolektiv souboru
Režie: Lenka Chaloupková

 

Výpravná sci-fi pohádka 2355 Vás zavede do neprobádaných končin vesmíru, kde však stejně, jako v naší galaxii platí, že jen s odhodláním a vůlí překonat sám sebe je možné dojít happy endu.

Premiéra proběhla jako součást festivalu Suchdolské divadelní léto 2020 dne 18. července 2020 od 19,00 hodin v místním kulturním centru - kině.

Požadavky: Inscenace určena pro divadelní sál, jeviště alespoň 6x8 m, možnost úplného zhasnutí světel (součástí inscenace je promítání), alespoň dva tahy, opona, štafle, zásuvka na jevišti.

 

Robot Menor 3: Jan Mráček
Princezna Gala: Michaela Brychrová
Princ Marso, Princ Plutoniel: Tadeáš Pytel
Bílá díra: Kateřina Řezáčová
Spojovatelka, Černá díra: Aneta Podolská
Bílý Trpaslík: Tadeáš Dušek
Rudý obr: Štěpán Pitra

 

Malé vědomostní okénko:

Černá bíra: Jakýkoli objekt, který je natolik hustý, že jeho gravitační přitažlivost neumožňuje únik ani hmotě, ani elektromagnetickému záření.

Bílá díra: Hypotetická oblast prostoročasu, do níž nelze zvenku vstoupit, ačkoliv hmota a světlo z ní může uniknout a je tedy opakem černé díry. Existují teorie, které popisují velká třesk jako explozi bílé díry.

Rudý obr: Hvězda v pozdní fázi vývoje. Po vyhoření vodíku ve vnějších vrstvách dojde k jejich odhození. Obnažené horké jádro hvězdy se nazývá bílí trpaslík.

Bílý trpaslík: Astronomický objekt vzniklý zhroucením hvězdy podprůměrné hmotnosti. Nejprve se stane rudým obrem, později odhodí své vnější vrstvy a zůstane pouze neaktivní jádro, které postupně chladne. Občas se vyskytuje v páru s rudým obrem, obíhají okolo společného těžiště v takové blízkosti, že se gravitačně ovlivňují a bílí trpaslík na sobě hromadí hmotu svého hvězdného souseda.

ODEHRANÁ A PLÁNOVANÁ PŘEDSTAVENÍ:
18. 07. 2020 Premiéra v rámci přehlídky Suchdolské divadelní léto v KC - kině v Suchdole nad Lužnicí
12. 09. 2020 Repríza v rámci přehlídky Valašské křoví 2020 v sokolovně ve Slavičíně
30. 07. 2021 Repríza v rámci přehlídky Suchdolské divadelní léto v KC - kině v Suchdole nad Lužnicí plakat 2355 web